Przygotowanie podłoża pod parkiety

Podłoże, na którym mocujemy podłogę drewnianą, odgrywa zasadniczą rolę w jej prawidłowej eksploatacji. Spełnienie odpowiednich wymogów co do wytrzymałości, równości i wilgotności podłoża jest podstawowym warunkiem uzyskania właściwych parametrów pracy podłogi drewnianej.

Akustyka podłóg panelowych

Dźwięki są obecne wszędzie wobec tego izolacja dźwiękowa budynków służy ich mieszkańcom. Przeciwko bodźcom optycznym możemy się chronić zamykając oczy, przeciwko bodźcom akustycznym nie posiadamy żadnego naturalnego mechanizmu ochronnego. Jedną z możliwości ucieczki od hałasu dają nam nasze własne cztery ściany.

Układanie parkietu przemysłowego Merbau

Na początku roku zlecono mi wykonanie ekspertyzy w domu jednorodzinnym, w którym został ułożony parkiet przemysłowy z drewna Merbau. Na powierzchni w salonie, gabinecie (parter) i korytarzu (1. piętro) wyraźnie widoczne były pola z jaśniejszych i ciemniejszych elementów. Na spoinach pomiędzy lamelkami lakier był wyraźnie zapadnięty.

Pomiary przed pracami parkieciarskimi

Mierzyć nie mierzyć? Oto jest pytanie. Zatem parkieciarzu odpowiedz na nie sam po przeczytaniu poniższego artykułu..

Parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Czy pomysł ogrzewania podłogowego pod parkietem to dobry pomysł? Radzimy jak dobrać drewno do ogrzewania podłogowego i przeprowadzić prace parkieciarskie,  aby podłoga drewniana służyła przez wiele lat i była efektownym udogodnieniem.

Przyczyny „łódkowania” parkietów

Łódkowanie parkietu ma negatywny wpływ na estetykę powierzchni drewnianej. Ale jakie są jego przyczyny? Jak można zaradzić temu negatywnemu zjawisku?

Szlifowanie podłóg drewnianych

Aby wydobyć z podłogi drewnianej jej naturalne piękno, konieczny jest między innymi optymalny szlif. W artykule tym postaram się opisać idealny sposób postępowania, prowadzący do uzyskania ładnej powierzchni szlifowanej podłogi drewnianej.

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.