Lakiery skutecznie zabezpieczają powierzchnie drewniane, ale znajdują również inne zastosowanie. Branża wędkarska jest jednym z takich miejsc. Lakierem zabezpiecza się woblery czyli sztuczne przynęty imitujące naturalny pokarm ryb drapieżnych (ryby, owady, płazy itp.),

wykonane z różnego rodzaju twardych materiałów np.: drewna, plastiku, stosowane w łowieniu ryb metodą spinningową i trollingową. Zadaniem lakieru jest nie tylko zabezpieczyć powierzchnię woblera ale przede wszystkim sprawić by był widoczny w wodzie. Dlatego stosuje się lakiery o wysokim stopniu połysku.

Firma SALMO jest jednym z największych producentów sztucznych przynęt na świecie, która zdecydowala się zabezpieczać swoje produkty lakierem HartzLack Super Strong HS w połysku.

O unikalnej wyjątkowości przynęt SALMO przekonał się każdy, kto miał sposobność łowić choć raz na jedną z nich. Nie są to tylko zwykle imitacje stworzone w celu zaspokojenia kolejnych zachcianek wędkarzy – kolekcjonerów. Przynęty SALMO mają więc w sobie magiczną moc – siłę będącą wypadkową wiedzy i doświadczenia konstruktorów (dyplomowanych biologów-ichtiologów) i testerów SALMO w Europie i za oceanem.

Poniżej kilka produktów tej firmy zabezpieczonych lakierem HartzLack Super Strong HS.

Wszystkich fanów wędkarstwa i tworzenia samemu woblerów zapraszamy na forum: Czym najlepiej zabezpieczyć woblery?

 

Kolejnym miejscem, w którym korzysta sie z lakierów do zabezpieczania powierzchni są produkty tworzone techniką decoupage.

Technika decoupage to technika zdobienia przedmiotów (drewna, szkła, plastiku, metalu, ceramiki),  która polega na przyklejaniu cienkiego papieru do niemalże każdej powierzchni i pokrywaniu go lakierem w taki sposób, aby  zdobienie wyglądało jak namalowane. 

W tej technice świetnie sprawdza się lakier HartzLack Akryl - lakier łatwy w stosowaniu,  ekologiczny, bezwoony, który nie zmienia koloru malowanej powierzchni oraz nie żółknie pod wpływem światła.

 Lakiery marki HartzLack znajdują zastosowanie u fanów motoryzacji i oldtimerów. Renowacja np. desek rozdzielczych w samochodach odbywa się przy użyciu lakieru o najwyższym stopniu odporności na ścieranie i zarysowania -  HartzLack Super Strong HS. 

Wymagający pozostają również audiofile, kórzy oprócz wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku cenią sobie również posiadanie sprzętu audio najwyższej klasy. Często budują własne zestawy głośnikowe a szlachetny fornir zabezpieczają lakierem, który w pełni spełnia ich oczekiwania - HartzLack Super Strong HS.

1

Serwis internetowy HARTZLACK.pl przechowuje dane osobowe oraz wykorzystuje do działania pliki COOKIES.

        

Informacje dotycząca COOKIES i danych osobowych przechowywanych w serwisie zawarte są w sekcji POLITYKA PRYWATNOŚCI. Kliknij przycisk DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ by zapoznać się z pełna jej treścią. Korzystanie z formularzy kontaktowych oraz NEWSLETTERA naszego serwisu wymaga zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i wyrażenia zgodny na jej stosowanie, W przeciwnym przypadku bardzo prosimy o niekorzystanie z formularzy kontaktowych oraz niezapisywanie się na NEWSLETTER.